Celoslovenské stretnutie dvojčiat a viacerčiat 2013, podporené Protetika KIDS

Na 2. celoslovenské stretnutie dvojčiat a viacerčiat 2013, podporené „Protetika KIDS“ sa prišlo pozrieť 339 rodín s dvojčatami a viacerčatami


8. 6. 2013

Bratislava, 8. júna 2013 – Valčiansku dolinu pri Martine tento rok navštívili nielen dvojčatá a trojčatá, ale po prvýkrát aj štvorčatá. V poradí 2. celoslovenské stretnutie dvojčiat a viacerčiat, podporené „Protetika KIDS“, sa v sobotu 8. 6. 2013 nieslo v duchu rekordov.

V tento deň sa tu stretlo naraz 339 rodín, z toho 319 párov dvojčiat, 18 trojčiat a dvoje štvorčiat, čím spolu vytvorili nový slovenský rekord. V areáli vládla skvelá atmosféra, hlavne po posledných dňoch, kedy nielen organizátorov, ale aj všetky registrované rodiny trápila otázka počasia.

Toto podujatie sa zapísalo do Knihy slovenských rekordov hneď v štyroch kategóriách.

Organizátor – agentúra OPEN PUBLIC PROFILE prevzala tri certifikáty z rúk Igora Svítoka zo Slovenských rekordov za nové rekordy v počte zúčastnených 319 dvojčiat, 18 trojčiat  a 2 štvorčiat na jednom mieste

Zaujímavosťou boli napríklad aj najmladšie dvojčatá, ktoré mali necelý mesiac, či najstaršie dvojčatá s rokom narodenia 1936. Generálny partner podujatia, spoločnosť Protetika, a. s., pripravila pre deti a rodičov zábavu v podobe stavania „Najväčšej pyramídy z topánkových škatúľ Protetika KIDS“. Aj tento rekord bol právoplatne uznaný a v sobotu zapísaný do Slovenskej knihy rekordov. Výška pyramídy dosiahla 270 cm a vyskladala sa z viac ako 630 škatúľ od topánok Protetika KIDS.

„Veľmi nás potešil záujem zo strany oslovených partnerov a ich nadšenie podporiť nás. Vo svojich stánkoch boli aktívnou súčasťou našej celodennej detskej pečiatkovej súťaže,“ hovorí Jana Gregorovičová, PR manažérka podujatia. Rodiny mohli využiť v stánku Protetika KIDS odborné poradenstvo a možnosť otestovať detičkám plochosť nôh s následným odporúčaním od prítomného ortopéda. Zo strany ďalšieho partnera, automobilky FORD, si zasa prišli na svoje oteckovia, ktorí si mohli pozrieť a otestovať nové rodinné autá. Sberbank Slovensko po celý deň pripravovala s profesionálnym fotografom a maskérkou portréty identických dvojčiat pre svoju súťaž „Hľadáme najmilšie dvojčatá“. Ďalší partneri JANA baby a Sunar pripravili pre mamičky a najmenšie detičky oddychové dojčenské kútiky a pitný režim. Nechýbal ani stánok Imunoglukan P4H® s informáciami o podpore imunity detí a počas dňa detí zabával aj  veľký „cukríkový“ medveď Haribo. Deti i rodičia si vyskúšali zatancovať brušné tance a mamičky sa nechávali skrášľovať. Nechýbala ani tombola o zaujímavé ceny, pričom hlavnou cenou bol víkendový pobyt pre celú rodinu v Hoteli Impozant****.

Podľa Jany Gregorovičovej vznikla myšlienka celoslovenského stretnutia v skupine mamičiek dvojčiat na sociálnej sieti, ktorá má v súčasnosti už viac ako 800 členov. „Mamičky si prostredníctvom tejto skupiny organizujú menšie regionálne stretnutia, tu padol aj prvý návrh urobiť celoslovenské stretnutie, kde by sa tieto mamičky mali možnosť stretnúť, spoznať sa osobne a vymeniť si svoje skúsenosti. Stretnutie sme sa rozhodli urobiť opäť vo Valčianskej doline preto, lebo množstvo účastníkov vyjadrilo svoje želanie usporiadať ho na rovnakom mieste – v strede Slovenska,“ dodala Jana Gregorovičová.

Pre viac informácií kontaktujte:

Jana Gregorovičová, PR manažér, e-mail: jana.gregorovicova@opp.sk, mob.: 0903 774 008
Andrea Hoštáková, e-mail: dvojickovo@dvojickovo.sk, mob.: 0949 469 983

Podujatie podporili: 

Generálny parter: Protetika, a. s.
Partneri: JANA baby, FORD, Haribo, Sunar, Imunoglukan P4H®, Sberbank Slovensko
Ďalší partneri: dm drogerie markt, s. r. o., SEPS, a. s., ADA Waste, s. r. o., Hotel Impozant****, Lacalut, Nadácia LINAJE, CBA Slovakia, s. r. o., www.prenasedeti.sk, H&M, Pekáreň Hruška a ďalší.
Organizátor: agentúra OPEN PUBLIC PROFILE (www.opp.sk ) a www.dvojickovo.sk